Alemfm.org

ünlü Sohbet


ünlü Sohbet

Ünlü Sohbet

 ünlü Sohbet Bugün de ünlü sohbetleri konu edelim yazımıza. Ünlü sohbet dediğime bakmayın hatta hemen aklınıza ünlülerle sohbet mi ediyoruz gelmesin…Hatta ünlülerin dedikodusunu mu yapacağız diye düsünmeyin. Bana kalırsa herkes kendi hayatının, kendi ailesinin   ünlüsü. Düşünsenize  babaannemizin ve buyukbabamızın evindeki sohbetleri..Sohbetin konusu genelde ne oluyor?  Babamızın yaptığı gurur verici hareketlerdir,yaptığı şimarıklıklarıdır,kazandığı okullar, arkadaşları, komik anıları, davranışları, sözleri yani hep babamız sohbet  ünlüsü  olur. Sadece sizler değil hepimiz aynı durumdayız. Okuduğunuz okulu düşününün okul birincisi, okuldaki geçen başarıyla ilgili sohbetlerin ünlüsüdür, başarısızlıkla  veya yaramazlıkla ilgili olan sohbetin ünlüsü ise okuldaki mimli yani  öyle anılan kişidir. Aslında bunlar belirli şeylerdir sadece sizler ne anlatmaya çalıştığımı anlayın diye açık ve basit yazdım umarım faydalı olmuştur.

Gelelim Sohbetmekanina ?

 

Gelelim asıl mekanımıza ,sohbet odalarında  birbirinden farklı tarzda büyüyen, yetiştirilen çok sayıda insanlar bulunmakta burdaki sohbetin ünü  kime ait olacak? Sohbetin konusu kahramanı kim olacak sizce?Herkesin düşüncesi farklıdır benim düşüncemi en sade şekilde anlatayım. Bu soruda şu cevabı vermeyin hemen aklınızda “Selam, Aleykümün selam,hoş geldin, hoş buldum, nasılsın,  ne yapıyorsun,  neredesin,nerelisin” basite kaçar düşüncemiz, bunlar klasik rutun  sorularımız bana kalırsa. Eee o zaman ünlü sohbet ne olmalı diye soruyorsunuz kızmayın hemen anlatıyorum. Herkesin yaşadığı olaylar hemen hemen aynıdır farklı olması için insan olmaması lazım. Düşünsenize gülerek ağlayan insan veya ağlayarak gülen insan ne farklı olurdu. Ölümsüz olan insan var mı? Ve ya annesi, babası ,sevdiklerini hiç kaybetmeyen veya kaybetmeyecegine emin olan var mı?Tabiki yok hepimiz insanız çünkü “doğar, yaşar,buyur,yaşlanır,ölür “döngü bu değil mi?  Hatta hiç yemek yemeden  yaşayan insan ,uyumadan yaşayan insan var mı aranızda? Benim duygum yok , ben kalp taşımıyorum  diyebilen var mı?

Bu sitede Yok yok ?

 

Yok yok yok.Yani hepimiz aynı sohbeti yapıyoruz fakat farklı kelimelerle ,cümlelerle şairin dediği gibi “kimi süsler anlattığını kimi süslemeden anlatır derdini dert aynıdır anlatım şekli farklı olan “.Mesela sohbet odamızda anlatırsın komik bir anı ,bir başkası  gelir  daha komiğini anlatır ,aslında ikinizde komik sohbetteki ünlüsünüz. Biri çıkar annesinin vefat ettiğini anlatır, bir diğeri gelir hem annesini  hem babasini kaybettiğini  anlatır aslında aynı konu ,aynı dert, ayni duygu yaşadıkları sohbetteki ünlü aynı duyguyu yaşayanlardır bence .Farklı düşüncesi olanda olabilir ama bana göre ünlü sohbet bu şekildedir. Aşk mesela herkes yaşar aşkı kimi seve seve ,kimi ağlaya ağlaya ,kimi acı çeke çeke,kimi mutluluktan kör ola ola ama yaşadığı aşk değil mi sonuçta? Hepsi aşkı tarif etmeyecek mi sonuçta? Hepimiz insaniz yaşama ,büyüme tarzlarımız  farklı olsa da yaşadığımız yerler ayrı olsada aynı döngüdeyiz, duygulara sahipiz , aynı yaşama koşullarına bağlıyız. Sohbet odamızın  ünlüsü belirli bir iki kişi filan değil, yapilan sohbettir ,sohbette geçen konuyu yaşamış olandır. Umarım biraz da olsa bilgilendirmişimdir sizleri .Hoş sohbetleri diliyorum  hepinize.


Yazar: BLuesea

Yayınlanma Tarihi: 09 Mart 2020

Kategori: Genel, Sohbet, sohbet odaları

Görüntüleme: 98 Defa

Bir cevap bırakın.

Sohbet Odaları


Şifreniz yoksa boş bırakın. Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.
Burçlar
Son Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi:
sohbet sohbet