istek parça

Sözün Bittiği Yer


Sözün Bittiği Yer

Laklak.Net sitesi, Yer.. için genellikle bir mekan ararsanız eğer ilk karşınıza çıkana tıklamak veya seçici olmak gerekir sözlerini çok da önemsemiyoruz. Neden diye soracak olursanız? Kişilikli ve sempatik gelen her mekan için bir takım benzeşmeler mevcuttur. Bunlardan biri de duygularınıza göre hareket edip, onunla bütünleşmek. Beyninizi kullanırken, aslında kalbinizi dinlemeden hareket edersiniz ve bazen yanılma payınız bile sıfıra düşer.

Şimdi bakıyoruz ki dünya değişiyor, insanlar daha fazla yalan söylüyor ve daha çok kendine güvenme mekanizmasını bırakıyor. Sırf başka insanlar beğensin diye girmedikleri kılık kalmıyor elbette. Neyi beğendirmeliyiz ya da buna ne kadar gereksinim duyabiliriz? Bu soruların cevaplarını esasen biz de tam olarak kestiremiyoruz ama bir sonuca varabileceğimizi temenni ediyorum. Aslında bu yazı ve içerik tamamen bu konu ile alakalı.

Mobil Sohbet

Sözün

Söz söylenir, söz biter, bazen yazı başlar, o da aslında bir nevi sözdür aslında. Ağzınızdan çıkarken sınırı olmayan bir kelamdır belki de. Tam tarifini de bilmiyoruz. Zaten hayatta hep doğruyu bulmak üzerine kurgulanmışken, bu arayış bizleri daima yanlışa götürebilir. Esasen, belki de yanlışı bulmaktır; doğruların ta kendisi. Kuru kuruya bir sevdaya kapılıp gitmek, sevdiğini zannetmek, ona hep iyi şeyler düşünmek ve ona düşündüklerinin tamamen tersini görmek.

Dilin söyleyebildikleri de zaten bu kadar değil midir ki?

”Kapasite meselesi” der geçeriz aslında bazen.

Esas ”diyemediklerimiz” değil midir, yüreğimizden geçen en doğru olan şey?

”Benim için öldün artık” derken bile aslında yeniden doğuşu vurgulamak ister dilimiz..

Bir müzik aleti tek başına ne değer taşıyabilir? Onu kıymetli kılan, perdelerinde gezinen o hünerli parmaklar ya da dudaklardan çıkan o anlamlı nefesler değil miydi?

”Son nefesim sen olsan bile, benim için yoksun.” Ne kadar da güzel söz değil mi?

Kahır, sitem, veda, elvedadır sanki. Ve panikle söylenmiş bir söz değil bu.

Tasarımı yapılmış, sözün bittiği yerde söylenecek en anlamlı sözdür belki de. Kime mi?

İşte onu da varın siz düşünün.

Sevenin, delicesine nefretle söylediği bir sözden ibaret ama sadece kin içermeyen ve içinde beklenti olmayan bir kelam..

Muhatabına sabır diliyoruz, varsa tabii ki!

Tükürene mezar, öpene lalezar gibi… Bir o kadar da soru işareti gibi..!

Anlamayana az, anlayana çok geliyor bu sözler adeta..

 

Aşka Emek Verenler

 

 


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 16 Eylül 2019

Kategori: Genel, Sohbet

Görüntüleme: 292 Defa

Toplam 5 Yorumlar
Sevd

Emeginize yureginize Saglik Harika Bi yaziydi

ArdinC

Www.laklak.net mirc indirme sitesi temiz ve kullanisli olmasi daha iyi

KimSesiz

Emeginize Yureginize KaLeminize Saglik

Rengin

Yazınızda belirttiğiniz gibi insanlar çok çabuk yalana başvura biliyorlar bu neden neden olumsuz sonuçlar Doğa biliyor böyle bir yazıyı kaleme aldığınız için laklak ve sohbet balım adına teşekkür ederim

AdminiCe

Insan güvenemiyor insanlara Güzel konuşup güzel yazıyorlar dil başka olmuş Yürek başka görünmüyor asıl Çehre artık o kadar sık değiştiriliyor ki maskeler bile sahte Hayat bazı şeyleri kafana vura vura bazı şeyleri de kalbini kıra kıra öğretir zenginlerle oturanın dünyaya hepsi artar fakirlerle oturanın Şükrü artar amirlerle oturanın kibri artar kadınlarla oturanın onlara maili artar çocuklarla oturanın oyuna maili artar günahkarlarla oturanın cüreti artar salihleri otur salihlerle oturanın ibadeti hevesi artar alimlerle oturanın ilmi ve takva güzel bir yazı olmuş Emeğinize sağlık Gerçekten Sözün Bittiği noktadayız şu dünyada

Bir cevap bırakın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sohbet Odaları


Şifreniz yoksa boş bırakın. Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.
Burçlar