istek parça

Şehit Anısı


Şehit Anısı
Şehit Eşimle evde oturup bugünün kıymetini tartışıyorduk. Oğlumuzun doğum günü ne yapabiliriz diye !? Bugün bizim için başka özeldi. Eşime sarıldım ve evden ise gitmek için ayrıldım. Simit fırınım var. Ustalarım çok da yapar. Elimde çay, kapıda keyif yapıyorum. İşler yolunda, çok şükür binlerce satıyorum. Okul çıkışı küçük bir öğrenci geldi. Kapıda bekledi. Camdaki yazılara bakıp bir iç çekti. Sonra ne baktın deyince, abi dedi. İçeridekiler bir liralık simit verir mi? Olmaz dedim. Bak yazıyor simit 1,75 TL. Tamam hayırlı işler deyip Giderken, gel gel dedim. Neden yarım simit istedin? Annem her gün bir lira veriyor. Bende biriktirip iki günde bir simit alıyorum. Ama bugün sordum işte. Bak dedim bugün benim çocuğumun doğum günü. Ama o şimdi biraz uzaklarda. Gelemeyecek, onun yerine seninle içeride simit çay içsek? Oturduk. Adı Ali. Babasını sordum hiç bilmiyor ki. Ayakkabılarına baktım, ne kadar zor durumdalar anladım.
Şehit Anısı

Şehit Anısı

Şehitin Biraktigi güzel Anı

Biz esnafız. Kim dilenci, kim muhtaç anlarız. Eşimi aradım. Gel dedim doğum günü kutlayalım. Önce gidip bir bakalım. Gittik beraber. Zemin kat bir ev, üstü başı emanet giyinmiş bir anne. Günlük temizliğe gidiyor ama aklı hep evde. Ne abla var, ne baba yok ki bırakacak kimse. Buzdolabına bakmak için izin aldım. Kendi evimdeki çöp kutusuna attıklarıma utandım. Abla neden 1 TL veriyorsun ki, simit bile gelmez biliyorsun değil mi? Bilmem mi abi dedi. Ama hiç vermesem boynunu büküyor. Az da olsa cebinde olunca evden farklı çıkıyor. Zaten yarım gün okul, evdeysem gelince yiyiyor. İşteysem de kapıda beni bekliyor. Artık kardeş ailemiz oldu. Kantinci abla ile de konuştuk. Okul masraflarını da ceplerine koyduk. Faturalarını aldım otomatik ödemeye, abla biraz rahat etsin diye. Güzel bir doğum günü oldu, eşimde oğlumun yerine onu kokladı durdu. Uzaklarda bizim oğlumuz. Hamitlerde. A blok da. En aşağıda. Duvar yanında. Doğum günü kutlayamayacak asla

Şehitlik Mertepesi

Eger ALLAH yolunda öldürülür y da ölürseniz,şunu bilin ki ALLAH’ın mağfireti ve rahmeti onların topladıkları bütün her şeyden daha Hayırlıdır.

 

LakLak.Net Seviyeli Sohbet Odaları

Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 14 Kasım 2019

Kategori: Aşk Hikayeleri, Genel

Görüntüleme: 120 Defa

Toplam 2 Yorumlar
KRaL

Başarılarının devamini dilerim Onur kardesim.

Bir cevap bırakın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sohbet Odaları


Şifreniz yoksa boş bırakın. Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.
Burçlar