istek parça

Sahte Hikaye


Sahte Hikaye

Her insanın bir merakı vardır belki de. diye İngilizce bir kitabı da yayınlanmıştır bu hikayenin. Kim bilir? Belki de hayatımızın her şeyi ya da gerçek sandığımız her şey aslında bir yalandan ibarettir. Bunu tam olarak bilemeyiz belki ama tek bildiğimiz şeyin, bu dünyada yaşanan tüm garip olayların bir açıklaması yok. Kendimizce bir bahane veya açıklama yaratır dururuz adeta. Örneklerini verelim isterseniz:

Bazen bir olay yaşarsınız ve sanki bu olayı daha evvelden yaşadım sanırsınız. Bu aslında bir kurgulamadır ve yaşamadığınız halde yaşadım sanmak da aslında bir yalandan ibarettir. Kendinizi kandırmakla aynı ifadelere sahip bir durum.

” Ben aslında evvelki yaşamımda bir KRaL’dım.” diyenleri bile görebilirsiniz. Bu da çok şaşırtıcı gelmez belki insana. Ama bazı şeyler vardır ki, yenilir yutulur cinsten bile değildir. Bir yere konduramazsınız ve sadece iyi şeyler düşünmek istersiniz o kişi hakkında. Bunu da şöyle açalım isterseniz:

Sahte ve Sonuçları

Bir sahte hikaye düşünelim, insanın kafasında yarattığı bir hikaye olsun bu. Rolleri kendisinin belirlediği, kuralsız, sorunsuz, tekdüze ve yaşanılası muhtemel olan bir hikaye:

Bir erkek ve bir kadın olsun bu hikayede. Tutkulu ve derinden yaşanan bir aşkın öyküsüdür bu. Erkek sever, kadın bu sevgiye başlarda inanmaz ama zamanla o da alışır bu sevginin derecesine ve erkeğe alışmaya başlar. Zaman hızla akıp giderken, bu aşk ateşi artık iyice alevlenmiş ve yaşanılası bir hikayeye dönüşmeye başlamıştır. Sevmek mi, sevilmek mi dediğimizde alacağımız cevapları tahmin edebiliriz. Ya sevmek, ya sevilmek..

Peki bu erkek bu soruya ne cevap verebilir sizce?

Tabii ki ”sevmek” diyecektir. Kadın ise ”sevilmek.” Çünkü seven daima sevdiğinden emindir. Sevilen ise asla gerçek manada sevildiğinden emin olmayacaktır. Ne seven sevilmeyi becerebilir, ne de sevilen sevmeyi anlayabilir. Esas labirent burada başlıyor işte. Sonuçlarına kısmen de olsa şaşıracağımız bellidir  ve sonucunda belki de tamamen hüsrana uğrayacağını sandığımız erkeğe acımamak mümkün mü sizce?

Sahte Hikayenin Sonu

Bu hikayede aslında anlatılmak istenen şey, bir ilişkide tarafların aldığı roldür. Bu aşk hikayesi bittiğinde, geriye sadece sahte hikaye kalır. Sizce de böyle değil mi? Hikaye mi, masal mı, kurgu mu? Buna da siz karar verin. Seven daima hikayedir, sevilen ise masal…!

Mobil Sohbet Ve Mobil Chat Sitesi LakLak.NeT

Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 24 Eylül 2019

Kategori: Aşk Hikayeleri, Genel, Sohbet

Görüntüleme: 458 Defa

Toplam 10 Yorumlar
IsimSiz

TesekkürLer..!

Lalinsu

Günümüzde Yaşanmiş oLaylari boyle muazzam biR Şekilde Kalemine aldiğin için Ve Tabiki Bizlerle Paylaştığın iÇin emeğine ve o güzeL yüReğine SağLik abiCim "LakLak.Net" ailesi oLarak Sonsuz MeRciy.)))

OzaN

Tesekkurler abi🙏

AnormaL

Emeginize saglik

YaRen

Eline Emeğine Yüreğine Sağlık Canım.

Bir cevap bırakın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sohbet Odaları


Şifreniz yoksa boş bırakın. Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.
Burçlar