istek parça

Oje Nasıl Sürülür ?


Oje Nasıl Sürülür ?

Taşırmadan sürmek kolay gibi görünse de manikür ve pedikürün en zor kısımlarından biri. Kusursuz sürmek her zaman mümkün olmuyor. Bazen taşırıyoruz, bazen ojemiz dalgalı görünüyor veya fırça izi belli oluyor. Bu gibi sorunlar küçük görünse de bütün moralimizi alt üst etmeye yeterli oluyor.

Şimdi kusursuz ve göz alıcı eller için oje sürmen gerektiğini anlatıyoruz. Bu kolay oje sürme teknikleri dikkatlice uygulayarak harika bir manikür elde edebilirsin. Hazırsan oje sürme derslerine başlıyoruz. Kış için oje renklerini seç ve maniküre başla.

Ojenin tırnaklarında kusursuz görünmesini istiyorsan öncelikle tırnaklarının üst yüzeyini süngerli törpülerle törpülemelisin. Bu adım sayesinde hem oje bazı hem de ojen tırnağında daha pürüzsüz görünecek. Tırnaklarının uçlarını da metal törpü ile törpüleyebilir tarzına göre küt veya sivri şekillendirebilirsin.

Tırnaklarını törpülerken el yapına ve süreceğin renklere uygun stiller seçmeni öneriyoruz. Tırnak yapın uzunsa badem şeklinde törpülenen tırnaklar sana çok yakışacaktır. Kısa tırnaklar ise küt tırnak modellerini tercih edebilir.

Oje sürmeye başlamadan önce mutlaka bir baz uygulamalısın.

Oje bazı nedir?: Ojeden önce tırnağına sürdüğün şeffaf renkli besleyici ojeye baz oje deniyor. Baz ojeler, tırnağın ile oje arasında duvar görevi görerek ojenin tırnak sağlığını etkilememesini sağlıyor.

Oje bazı sürmek ojenin tırnaklarında daha uzun süre kalmasına yardımcı olacak. Tırnak bazlarının içindeki minik silikon parçaları ojen ve tırnağın arasında koruyucu görev görecektir. Böylece ojelerin tırnağında uzun süre kalsa dahi ojeni çıkardıktan sonra tırnakların sararmadan kusursuz görünecektir.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 08 Ağustos 2019

Kategori: Genel

Görüntüleme: 197 Defa

Bir cevap bırakın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sohbet Odaları


Şifreniz yoksa boş bırakın. Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.
Burçlar