istek parça

Muhabbet Et


Muhabbet Et

Dünyanın her yerinde, her ülkesinde farklı şekilde dönen bir şey vardır. Onun adı muhabbet. gerçekten her ülkede yapılan espriler, konuşmalar, sohbetler ciddi manada hem coğrafik hemde konusal farklılıklar içermektedir. Öyleki, bir gün bir konuyu açtığınızda eğer Türkiye’de değilseniz ve Türklerin sürekli maruz kaldığı problemlerden ve sadece ırkımızın anlayabileceği seviyedeki esprilerden bahsederseniz muhabbet etmek için önemli bir adım atmış olursunuz. Lakin bu adımı attığınız yer, zaman ve mekan çok önemlidir. Çünkü bir konuşmayı başlatıyorsanız anın rehavetine ve gidişatına göre konuyu çok fazla saptırmadan değiştirmelisiniz. Böyle bir konu değiştirme insanlar tarafından soğuk karşılanmaz ve anında muhabbete girmeleri için bir çok neden olur, fakat aksi takdirde örneğin konu sağlık ve ülkemizdeki doktorlar üzerinden giderken herhangi bir akrabanızın sağlık sorununu söylemek yerine bir anda geçen gün aldığınız ceket kombinini konu ederseniz bu hoş karşılanmayabilir. Sonuçta orada konuşulan konu çok farklı bir konudur ve siz sanki bu duruma saygı duymuyormuş gibi birden oradaki insanlara kendi fikrinizi iletip karşı çıkıyormuş gibi gözükebilirsiniz. İlginç bir şekilde avrupa ülkelerinin bir çoğuna gittiğinizde doyasıya sürekli muhabbet eden insanları Türkiye’deki gibi göremezsiniz. Türkler hayatın her evresinde neredeyse 24 saat hiç susmadan konuşabilecek kapasitede bir dile sahiptirler. Bu dilin getirisi olarak sürekli olarak yeni espriler, akımlar ve konuşma muhabbetleri, bağlaçları hayal gücünden doğan hayal akımları ortaya çıkmaktadır.

Muhabbet Etme Odaları

muhabbet

Buradan doğan bir çok şey bulunmaktadır, örneğin daima konuşma canlılığı ve devamlılığı olduğu için bu dili konuşan insanlarla birlikte iletişim kurduğunuzda neredeyse hiç sıkılmazsınız. Hazır dilimizden bahsetmişken, dilimizin konuştuğu konulardan’da bahsedelim. Örneğin kültürümüz ! Profesyonel bir şekilde dünya üzerindeki her kıtada ve her coğrafyadaki insanların ırklarına dayanarak bir veri analizi yaptığınızda kültürümüzün aslında tarihten tarihe çokça değiştiğini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. Normal şartlarda gezgin ve yerinde duramayan, hiper aktif savaşçı bir toplumdan son derece yerinde duran ve fetihler gerçekleştirip dünyanın dört bir yanıan hakim olan bir devlet olurken hakim olduğu bu ırkları ve devletleri iyi gözlemleyerek hem iyi olan hemde kötü olan bir çok huyunu ve kültürünü kazanmışızdır. Kazandığımız bu kültür ve huyların bazıları hala günümüze kadar çok baskın bir şekilde geliyor olsa’da genellikle Türklerin kendi kültürü maalesef ki yitirilmiş durumdadır. Örneğin kımız içmek, ata binmek gibi toplumumuzun en önemli kültür kalıntıları ve Türkler harbiden’de Türk yapan törelerimizi unuttuğumuzu ve günümüze taşıyamadığımızı görüyoruz. Ciddi bir şekilde konuyu ele alıp baktığımızda maalesef ki bunun böyle olduğunu gördüğümüz andan itibaren sürekli olarak neden bunun böyle bir durumda olduğunu düşünmekteyiz. Aslında cevabı gerçek hayatta yaşarken zor olsa’da cevabı sesli olarak verirken basit; Bir zamanlar bir ışık yılı kadar önde olduğumuz medeniyetler bizi örnek alıp boynuz kulağı geçer hesabı bizi geride bıraktığından dolayı onlara benzeyip onları geçmek için çabaladığımızdan beri kendi kültürümüz, töremiz ve ahlak kurallarımızdan vazgeçmiş durumdayız. Bu durumda muhabbet et platformunu kullanırken batının, bizden daha gelişmiş olarak saydığımız medeniyetlerin uçsuz bucaksız topraklarında gezinirken rastladığımız insanlarla birlikte muhabbetimizi ederken onlarla hala kültür karmaşasına giriyoruz. Ve artık günümüzde internet var, ayağa dahi kalkmadan yüzlerce kültüre ve aç olan açıkta olan insanlara, zulüm gören ve kültürü ahlakı hiçte iyi olmayan insanlara rastlayıp dünyanın öbür ucunda yaşasalar dahi onları örnek alabilme imkanı tanıyoruz. Hemde bunu yaparken muhabbet ve sohbet etme odalarını son derece sıklıkla kullanıyoruz.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 23 Aralık 2019

Kategori: Sohbet

Görüntüleme: 147 Defa

Toplam 1 Yorumlar
VaniLya

Muhabbet; sohbet; dostluk; arkadaslik; aşk..... bubterimleri sadece okumak deil yaşamak istiyorsan sende bu platforma dahil ol..... haydi www.laklak.net tikla.. .

Bir cevap bırakın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sohbet Odaları


Şifreniz yoksa boş bırakın. Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.
Burçlar