istek parça

Gözlerindeki Günah


Gözlerindeki Günah

Çok günahkarsın derdin ya bana.. olmak istedim hep. Belki de bunu çok istediğim için bu günahı işledim. Ellerindeki hayatım, en sevdiğim gözlerine kaydı birden. Sen şimdi kimi sevdan biliyorsun söylesene? Candım, yardım, yar oldum sana. Sen kalbinden kovunca beni, gidip o güzel güneş elası gözlerine yerleştim.

Günahlarımı orada işleyeceğim artık. Darıldım belki sana ama bu bana yetmez, günahlarıma perde olmaz bu gidiş. ”Yanmak istiyorum cehenneminde, gel beraber yanalım” dedikçe sen kaçtın. Kovalandım durdum arkandan delicesine, umarsızca, pervasızca, kış bahçelerine inat ben hep sıcakları yaşadım gözlerinde.

Sevme dedim gönlüme yıllarca, bir ah çektim içimden ama duyuramadan sana hem de.. derinden derine.

Gözlerindeki günahkar

Senin sevmelerine mi kalmıştı bu küçücük yüreğim, sevdi ama sende canını veremeden ölüp gidecek belki de. Yaz mevsimini göremeden, kışa bile hasret, mevsimsiz açan bir çiçek gibiydim bazen. Açsam soğuk, açmasam sıcak, bir of çekerim şimdi derinden, aşk bitti diyerek veda edercesine.. Gözlerindeki tarifsiz günah gibiyim, tartılması zor, işlenmesi kolay bir azaplı günah. Şeytan bile kenarda bekler, giremez ki içimize. Kimdir bu aşk? ”Canın çıkana kadar sev” dedi bana.

Sevmeye yemin ettim ben, gözlerindeki günah kadar olmasam da ben de az çok adamım işte..

Seni seven, yanan, ağlayan, gözlerine inat saatlerce ağlayamayan.. Bir sevda uğruna düşler de görür insan. Yakıcı, sarsan, ”canın çıksın be kadın” diyene kadar.

Bilsem ki bu huyumdan vazgeçerim, kelimeler kifayet etmez bana bundan sonra. Ah be kadın, ah be yalnızlığım, ah be düşlerimin tek sahibi. Hapset beni gözlerindeki tüm günahlara. Razıyım, bir çobanın kavalındaki sesler kadar yitiğim. Kızılırmak gibi sessiz akarım artık, dalgam ve şelalem olmadan. İnceden inceye akar giderim, o güzel Anadolu gibi güzel gözlerinden uzaklara..

Dünyanın yükünü çekmiştim sende yıllarca, ateşlere mi yürümedim senden yana.. Söylesene biz beraber kaç iklim bitirmiştik, kaç mevsim bir yana gitti bizden, hem de yana yana..

Ah be yalnızlığım, ben o oldum, gözlerindeki günahkarım artık.. O güzel gözlerindeki günah..!

Hem de bağışlanması zor bir günah..!

 


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 22 Eylül 2019

Kategori: Aşk Hikayeleri, Genel

Görüntüleme: 504 Defa

Toplam 7 Yorumlar
ReyyaN

Emeginize yureginize Saglik zevkle okudum (:

Umudum

Bazı aşklar okyanus gibidir. Görmesen de sonunun bir yerde bittiğini bilirsin, şimdi okyanuslar bile kıskanır sana olan sevgimi, görmesem de biliyorum sonunu sonsuza dek bitmeyecek.

Bir cevap bırakın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sohbet Odaları


Şifreniz yoksa boş bırakın. Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.
Burçlar