Yılbaşına Dair Fikirler ve Öneriler

 

Alternatif yıl başı seçenekleri Alternatif yıl başı seçenekleri

Yılbaşı yaklaşıyor. Plan ve organizasyonlar için henüz düşünecek vaktiniz olmadıysa, merak etmeyin. Sizlere oldukça eğlenceli fikirlerimiz var diyebiliriz… Şuana kadar ki diğer aklınızdaki fikirleri unutun. Ufkunuzu serbest bırakarak sadece bizlere odaklanmanız gerekecek.

Sinema Gecesi Fikri

Yılbaşını günden geceye kadar film serileri izleyerek geçirebilirsiniz. Sonuçta kimsenin vazgeçemeyeceği ilginç diziler ve filmler vardır. Her yaştan kişilerin hoşuna gidebilecek tarzdan film seçmeniz en önemli nokta denilebilir. İzlerken sıkılmamanız için yanında abur cubur da ayrı güzel gider. Çoğu insanların aksine sadece sinemada değil, kendi evinizde de sıcacık mısır keyfini yaşatabilirsiniz.

Kısa Seyahat Fikri

Belki yaşadığınız ülke ve şehir yılbaşını pek umursamıyor olabilir. Ancak sadece sokaklar değil, küçük şirin mi şirin dükkanlarda, o sokaklarda olmayan eğlenceyi bulabilirsiniz. 50 TL gibi maksimum bütçe şeklinde kafeterya da sabahlayabilirsiniz. Yılbaşının verdiği özel mutluluğu ve samimiyeti o gün olsun kendinize ayırabilirsiniz. Kim bilir belkide yeni aşklar, yeni hayaller doğar… (Kim istemez ki böyle bir şeyi)

Lezzetli Yemek Yeme ve Yapma Fikri

Hiç olmazsa daha önce yapmadığınız bazı fikirleri göz önüne getiriniz. Kurabiyeler, pastalar, jöleler ve kekler. Hepsini yapmak için uygun malzemeleri tedarik ederek, aile bireyleriniz ile evde enfes unlu mamuller yapabilirsiniz. Geriye bunları mideye indirmesi kalıyor. (Diyet yapanlar için biraz acımasız gözükebilir)

Noel Ağacı Süsleme Fikri

Şehir meydanlarında büyük Noel ağaçlarına bakarak imrenmeyi unutun. Kendiniz süslemeyi düşünün… Süslemek dediğimiz zaman 2 yıldız, 5 ampul ve 1 halka koymakla sınırlandırmayın. Bunları her daim yapabilirsiniz, ama fikirlerini her daim süsleyip şekillendiremezsiniz. Ağacınızı efektli buz sarkıt figürlü ampuller ile donatın. Gümüş ya da kırmızı renk biçimlerinden birini seçerek, üst kısımları donatın. Orta kısımlara ise kar tanesi figürlü asılabilir aksesuarlar ile donatın. Alt kısmını ise sahte kar efekti veren spreyler ile süsleyebilirsiniz. Bunun size toplam maliyeti 200 TL bile tutmayacaktır.

Noel Ağacı İçin Kendi Süslerinizi Oluşturma Fikri

Aksesuar alacak kadar lüks bir hayatınız olmayabilir. Kendi imkanlarınız ile yaptığınız şekiller size daha çok mutluluk katacaktır. Eğlence arayışı içinde iseniz hiç akla gelmeyecek kağıt figürleri kesin. Örneğin soğan ve elma çizimlerinizi keserek, üst kısımlarına kısa ipler ile süsleme yapabilirsiniz. Eski çoraplarınızı ise el işi kağıtları ile süsleme yaparak bir köşeye asabilirsiniz. Eski küpe ve kolyeleriniz ile halkalar yapabilir ve ağaç üzerine asabilirsiniz. Eski işe yaramayan kağıtlarınız ile top yapabilir ve onları alüminyum folyo üzerine sarabilirsiniz.

Evcil Hayvan Besleyiniz ya da Edinin Fikri

Siz belki sıcacık evinizde rahat oturabilirsiniz. Ancak hayvanların böyle bir lüksü ne yazık ki yoktur. Bizlere muhtaç olan kedi ve köpek gibi canlılara yardımcı olabiliriz. Daha iyisi ise onlara kendi evimizi açabilir, onlara dost olabiliriz. 1 kutu mamadan esirgenmeyin. 5 TL gibi düşük bütçeli bir mama ile o canlıları hem doyuracaksınız, hem sevap işleyeceksiniz hem de kimse görmese bile kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacaksınız.

Kostümlere Bürünme Fikri

Ailenizdeki ufak bireylere daha sevindirici gelecek bir fikir. Noel baba ile tanışmak gibi farklı bir hayali gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde İslam önde geldiği için pekte hoş bakılmadığı için Noel babayı sokaklarda göremeyebilirsiniz. Bunun yerine kendiniz kostüm içine girerek küçükleri sevindirebilir, kendi açınızdan da çocukların fenomeni olmak sayesinde yüzünüz gülebilir.

Partiye Dahil Olma Fikri

Tanıdığınız kişiler ile birlikte olmak mutluluk vermektedir. Bu mutluluğu paylaşmak ve kat kat arttırmak için partilere dahil olmaya ne dersiniz?

Partinin amacı yeni yıl olsa da, sadece sıradan çerez yiyen ve televizyon izleyen tiplerden olmamayı deneyin. Kostümler ile daha farklı olacaksınızdır eminim. Hiç olmazsa parti maskelerinden takın. (Alkol kullanmayan birisi olduğum için tavsiye etmiyorum) Alkolsüz de olsa içecekler ile partiye ayak uydurmayı deneyin. Belki aynı ortamda bulunduğunuz bayanlar ile aranızda kısa mesafeli de olsa elektriklenmeyi değerlendirmek gerek. Muhabbet açılır ve daha muazzam konulara doğru yol alabilirsiniz.

  • Bunları yaparken tabi kide ev sahibiyseniz bizden sizlere tavsiye; Kırılacak, manevi değeri yüksek ve sorun çıkartabilecek eşyalarınızı göz önünden kaldırın.
  • İlerleyen saatler içerisinde hoşnut bulduğunuz kişilere küçükte olsa hediyeler takdim edebilirsiniz. Kendi açınızdan mutluluğu geçtim, karşınızda ki kişi daha önce hiç hediye almadıysa, bu dünyada ki en mutlu tablo olabilir…

 


Bir önceki yazımız olan makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google

yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?