mIRC Neden Popülerliğini Kaybetti?

mIRC Neden Popülerliğini Kaybetti?

Günümüzde mIRC kullanımı neredeyse yok denecek kadar azaldı bunun baslıca sebeplerinden birisi mIRC’in kendini yenilememesi, yeniliklere ayak uydurmamasıdır. mIRC sohbet sitelerine giriş yapan program olarak hala ilk çıktığı politikayı korumaktadır ve kullanıcılara artık yetememektedir. Sosyal medyanın ilk çıktığı dönemler hala mIRC revaçtaydı ve kullanıcısı vardı, sosyal medyanın görüntülü fotoğraf paylaşımlı güncel durumları insanların daha cok ilgisini çekmiştir.

mIRC’in popüler olduğu dönemler sohbet sitelerinin bu potansiyelini gören bazı kötü niyetli kişiler mirc’leri virüs olarak kullanmıştır buda insanımızı biraz korkutmuştur. Sohbet sitelerine chat yapmak için giren insanları kullanarak kendilerine çıkar elde etmişlerdir. Günümüzde artık bunlar kalmadı fakat mircde kendi popülaritesini bir türlü arttırmadı. Yeni neslin şuanda mIRC’den bi haber olmasının sebebi budur. Kendini mobil sohbet platformuna entegre edememesi geri kalması da cabası.

Bu eski kültürü hala yaşatmak isteyen sohbet sunucusu insanların chat yapmasına olanak sunan siteler arasında kendimizi de görmekteyiz. mIRC Sohbet programının en güncel Türkçe versiyonunu sitemizde bulabilirsiniz. Programı indirdikten sonra kolay kurulum ile ileri diyebilir bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Chat zevkinizi en üst düzeye taşıyacak bir deneyim ile sizi baş başa bırakıyoruz.


Bir önceki yazımız olan « makalemize de bakmanızı tavsiye ederiz.
google

yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?